Română · English · Magyar
Prices
Petrol Diesel LPG
Language
Romana English Magyar
Enable price alerts
Light Dark
← All articles

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 24 octombrie 2026

Quick ranking

  • Cel mai ieftin: Reghin — 9.89 lei/L benzina
  • Top 3: Reghin, Arad, Oradea

Reghin preia pozitia de lider de la Cluj Napoca in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Reghin.

Am analizat preturile de la 1.374 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 24 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1ReghinMures9.8910.693
2AradArad10.0410.8314
3OradeaBihor10.0410.8313
4TimisoaraTimis10.0410.8313
5ZalauSalaj10.0410.834
6SibiuSibiu10.0410.839
7SuceavaSuceava10.0410.837
8BotosaniBotosani10.0510.856
9Odorheiu SecuiescHarghita10.0510.855
10OrastieHunedoara10.0510.855

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Reghin (Mures) cu un pret minim de 9.89 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.16 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Check prices in your city

Open map →

Data collected from 1823 gas stations in Romania. Updated 24 octombrie 2026.