Romana · English · Magyar
Preturi
Benzina Motorina GPL
Limba
Romana English Magyar
Activeaza alerte de pret
Light Dark
← Toate articolele

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 24 octombrie 2026

Clasament rapid

  • Cel mai ieftin: Reghin — 9.89 lei/L benzina
  • Top 3: Reghin, Arad, Oradea

Reghin preia pozitia de lider de la Cluj Napoca in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Reghin.

Am analizat preturile de la 1.374 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 24 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1ReghinMures9.8910.693
2AradArad10.0410.8314
3OradeaBihor10.0410.8313
4TimisoaraTimis10.0410.8313
5ZalauSalaj10.0410.834
6SibiuSibiu10.0410.839
7SuceavaSuceava10.0410.837
8BotosaniBotosani10.0510.856
9Odorheiu SecuiescHarghita10.0510.855
10OrastieHunedoara10.0510.855

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Reghin (Mures) cu un pret minim de 9.89 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.16 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Verifica preturile in orasul tau

Deschide harta →

Date colectate din 1823 benzinarii din Romania. Actualizat 24 octombrie 2026.