Română · English · Magyar
Prices
Petrol Diesel LPG
Language
Romana English Magyar
Enable price alerts
Light Dark
← All articles

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 29 octombrie 2026

Quick ranking

  • Cel mai ieftin: Targoviste — 9.89 lei/L benzina
  • Top 3: Targoviste, Oradea, Timisoara

Targoviste preia pozitia de lider de la Cluj Napoca in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Targoviste.

Am analizat preturile de la 1.375 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 29 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1TargovisteDambovita9.8910.865
2OradeaBihor10.0410.8312
3TimisoaraTimis10.0410.8314
4AradArad10.0410.8310
5ZalauSalaj10.0410.835
6SibiuSibiu10.0410.8310
7SuceavaSuceava10.0410.838
8Targu JiuGorj10.0510.856
9BotosaniBotosani10.0510.855
10Odorheiu SecuiescHarghita10.0510.853

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Targoviste (Dambovita) cu un pret minim de 9.89 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.16 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Check prices in your city

Open map →

Data collected from 1823 gas stations in Romania. Updated 29 octombrie 2026.