Română · English · Magyar
Prices
Petrol Diesel LPG
Language
Romana English Magyar
Enable price alerts
Light Dark
← All articles

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 5 octombrie 2026

Quick ranking

  • Cel mai ieftin: Jilava — 9.99 lei/L benzina
  • Top 3: Jilava, Arad, Oradea
  • GPL cel mai ieftin in Jilava: 4.59 lei/L

Jilava ramane pe primul loc cu benzina la 9.99 lei/litru. Nou in top 10: Timisoara, Zalau, Sibiu, Suceava. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.06 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.370 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 5 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1JilavaIlfov9.9910.914
2AradArad10.0310.8829
3OradeaBihor10.0310.8829
4TimisoaraTimis10.0310.8834
5ZalauSalaj10.0310.8810
6SibiuSibiu10.0310.8817
7SuceavaSuceava10.0310.9112
8AfumatiIlfov10.0510.914
9Alba IuliaAlba10.0510.919
10AlbestiPrahova10.0510.913

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Jilava (Ilfov) cu un pret minim de 9.99 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.06 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Check prices in your city

Open map →

Data collected from 1713 gas stations in Romania. Updated 5 octombrie 2026.