Română · English · Magyar
Árak
Benzin Dízel LPG
Egyéb
Blog Rólunk
Nyelv
Romana English Magyar
Árfigyelmeztetések bekapcsolása
Világos Sötét
← Minden cikk

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 5 octombrie 2026

Gyors rangsor

  • Cel mai ieftin: Jilava — 9.99 lei/L benzina
  • Top 3: Jilava, Arad, Oradea
  • GPL cel mai ieftin in Jilava: 4.59 lei/L

Jilava ramane pe primul loc cu benzina la 9.99 lei/litru. Nou in top 10: Timisoara, Zalau, Sibiu, Suceava. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.06 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.370 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 5 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1JilavaIlfov9.9910.914
2AradArad10.0310.8829
3OradeaBihor10.0310.8829
4TimisoaraTimis10.0310.8834
5ZalauSalaj10.0310.8810
6SibiuSibiu10.0310.8817
7SuceavaSuceava10.0310.9112
8AfumatiIlfov10.0510.914
9Alba IuliaAlba10.0510.919
10AlbestiPrahova10.0510.913

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Jilava (Ilfov) cu un pret minim de 9.99 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.06 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Ellenorizd az arakat a varosodban

Terkep megnyitasa →

Adatok 1713 romaniai benzinkutrol. Frissitve: 5 octombrie 2026.