Română · English · Magyar
Prices
Petrol Diesel LPG
Language
Romana English Magyar
Enable price alerts
Light Dark
← All articles

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 18 octombrie 2026

Quick ranking

  • Cel mai ieftin: Arad — 10.04 lei/L benzina
  • Top 3: Arad, Oradea, Timisoara
  • GPL cel mai ieftin in Arad: 4.74 lei/L

Arad preia pozitia de lider de la Reghin in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Oradea, Timisoara, Zalau, Sibiu, Suceava, Bacau, Baia Mare, Blejoi. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.02 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.373 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 18 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1AradArad10.0410.8321
2OradeaBihor10.0410.8329
3TimisoaraTimis10.0410.8334
4ZalauSalaj10.0410.8310
5SibiuSibiu10.0410.8317
6SuceavaSuceava10.0410.8312
7BacauBacau10.0610.8612
8Baia MareMaramures10.0610.8613
9BistritaBistrita-Nasaud10.0610.868
10BlejoiPrahova10.0610.864

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Arad (Arad) cu un pret minim de 10.04 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.02 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Check prices in your city

Open map →

Data collected from 1713 gas stations in Romania. Updated 18 octombrie 2026.