Română · English · Magyar
Prices
Petrol Diesel LPG
Language
Romana English Magyar
Enable price alerts
Light Dark
← All articles

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 15 octombrie 2026

Quick ranking

  • Cel mai ieftin: Oradea — 10.09 lei/L benzina
  • Top 3: Oradea, Arad, Zalau
  • GPL cel mai ieftin in Oradea: 4.74 lei/L

Oradea preia pozitia de lider de la Arad in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Brasov. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.02 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.371 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 15 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1OradeaBihor10.0910.8311
2AradArad10.0910.837
3ZalauSalaj10.0910.834
4SibiuSibiu10.0910.837
5SuceavaSuceava10.0910.835
6TimisoaraTimis10.0910.839
7BrailaBraila10.1110.864
8BucurestiBucuresti10.1110.8640
9BacauBacau10.1110.864
10BrasovBrasov10.1110.867

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Oradea (Bihor) cu un pret minim de 10.09 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.02 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Check prices in your city

Open map →

Data collected from 1713 gas stations in Romania. Updated 15 octombrie 2026.