Română · English · Magyar
Prices
Petrol Diesel LPG
Language
Romana English Magyar
Enable price alerts
Light Dark
← All articles

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 12 octombrie 2026

Quick ranking

  • Cel mai ieftin: Arad — 10.09 lei/L benzina
  • Top 3: Arad, Oradea, Timisoara
  • GPL cel mai ieftin in Arad: 4.71 lei/L

Arad ramane pe primul loc cu benzina la 10.09 lei/litru. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.02 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.370 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 12 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1AradArad10.0910.8333
2OradeaBihor10.0910.8332
3TimisoaraTimis10.0910.8336
4ZalauSalaj10.0910.8310
5SibiuSibiu10.0910.8318
6SuceavaSuceava10.0910.8312
7AfumatiIlfov10.1110.864
8Alba IuliaAlba10.1110.869
9AlbestiPrahova10.1110.863
10BacauBacau10.1110.8615

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Arad (Arad) cu un pret minim de 10.09 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.02 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Check prices in your city

Open map →

Data collected from 1713 gas stations in Romania. Updated 12 octombrie 2026.