Română · English · Magyar
Árak
Benzin Dízel LPG
Egyéb
Blog Rólunk
Nyelv
Romana English Magyar
Árfigyelmeztetések bekapcsolása
Világos Sötét
← Minden cikk

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 22 octombrie 2026

Gyors rangsor

  • Cel mai ieftin: Cluj Napoca — 9.99 lei/L benzina
  • Top 3: Cluj Napoca, Arad, Oradea
  • GPL cel mai ieftin in Cluj Napoca: 4.71 lei/L

Cluj Napoca preia pozitia de lider de la Arad in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Cluj Napoca. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.07 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.375 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 22 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1Cluj NapocaCluj9.9910.8626
2AradArad10.0410.8329
3OradeaBihor10.0410.8329
4TimisoaraTimis10.0410.8334
5ZalauSalaj10.0410.8310
6SibiuSibiu10.0410.8317
7SuceavaSuceava10.0410.8312
8AfumatiIlfov10.0610.864
9Alba IuliaAlba10.0610.869
10AlbestiPrahova10.0610.863

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Cluj Napoca (Cluj) cu un pret minim de 9.99 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.07 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Ellenorizd az arakat a varosodban

Terkep megnyitasa →

Adatok 1823 romaniai benzinkutrol. Frissitve: 22 octombrie 2026.