Română · English · Magyar
Árak
Benzin Dízel LPG
Egyéb
Blog Rólunk
Nyelv
Romana English Magyar
Árfigyelmeztetések bekapcsolása
Világos Sötét
← Minden cikk

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 17 octombrie 2026

Gyors rangsor

  • Cel mai ieftin: Reghin — 9.89 lei/L benzina
  • Top 3: Reghin, Arad, Bistrita

Reghin preia pozitia de lider de la Oradea in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Reghin, Arad, Bistrita, Botosani, Braila, Calarasi, Deva, Lugoj.

Am analizat preturile de la 1.372 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 17 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1ReghinMures9.8910.695
2AradArad10.0610.8318
3BistritaBistrita-Nasaud10.0610.866
4BotosaniBotosani10.0610.866
5BrailaBraila10.0610.869
6BucurestiBucuresti10.0610.86102
7CalarasiCalarasi10.0610.863
8DevaHunedoara10.0610.868
9IasiIasi10.0610.8617
10LugojTimis10.0610.865

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Reghin (Mures) cu un pret minim de 9.89 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.17 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Ellenorizd az arakat a varosodban

Terkep megnyitasa →

Adatok 1713 romaniai benzinkutrol. Frissitve: 17 octombrie 2026.