Romana · English · Magyar
Preturi
Benzina Motorina GPL
Limba
Romana English Magyar
Activeaza alerte de pret
Light Dark
← Toate articolele

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 6 octombrie 2026

Clasament rapid

  • Cel mai ieftin: Jilava — 9.99 lei/L benzina
  • Top 3: Jilava, Arad, Oradea
  • GPL cel mai ieftin in Jilava: 4.59 lei/L

Jilava ramane pe primul loc cu benzina la 9.99 lei/litru. Nou in top 10: Bacau. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.06 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.370 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 6 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1JilavaIlfov9.9910.914
2AradArad10.0310.8833
3OradeaBihor10.0310.8832
4TimisoaraTimis10.0310.8836
5ZalauSalaj10.0310.8810
6SibiuSibiu10.0310.8818
7SuceavaSuceava10.0310.9112
8AfumatiIlfov10.0510.914
9Alba IuliaAlba10.0510.919
10BacauBacau10.0510.9115

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Jilava (Ilfov) cu un pret minim de 9.99 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.06 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Verifica preturile in orasul tau

Deschide harta →

Date colectate din 1713 benzinarii din Romania. Actualizat 6 octombrie 2026.