Romana · English · Magyar
Preturi
Benzina Motorina GPL
Limba
Romana English Magyar
Activeaza alerte de pret
Light Dark
← Toate articolele

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 28 octombrie 2026

Clasament rapid

  • Cel mai ieftin: Cluj Napoca — 9.99 lei/L benzina
  • Top 3: Cluj Napoca, Oradea, Timisoara

Cluj Napoca preia pozitia de lider de la Oradea in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Cluj Napoca. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.06 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.375 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 28 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1Cluj NapocaCluj9.9910.867
2OradeaBihor10.0410.8312
3TimisoaraTimis10.0410.8313
4AradArad10.0410.836
5ZalauSalaj10.0410.835
6SibiuSibiu10.0410.8310
7SuceavaSuceava10.0410.838
8Targu JiuGorj10.0510.856
9BotosaniBotosani10.0510.855
10Odorheiu SecuiescHarghita10.0510.853

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Cluj Napoca (Cluj) cu un pret minim de 9.99 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.06 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Verifica preturile in orasul tau

Deschide harta →

Date colectate din 1823 benzinarii din Romania. Actualizat 28 octombrie 2026.