Romana · English · Magyar
Preturi
Benzina Motorina GPL
Limba
Romana English Magyar
Activeaza alerte de pret
Light Dark
← Toate articolele

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 20 octombrie 2026

Clasament rapid

  • Cel mai ieftin: Iernut — 9.89 lei/L benzina
  • Top 3: Iernut, Arad, Oradea

Iernut ramane pe primul loc cu benzina la 9.89 lei/litru.

Am analizat preturile de la 1.375 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 20 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1IernutMures9.8910.693
2AradArad10.0410.8329
3OradeaBihor10.0410.8329
4TimisoaraTimis10.0410.8334
5ZalauSalaj10.0410.8310
6SibiuSibiu10.0410.8317
7SuceavaSuceava10.0410.8312
8AfumatiIlfov10.0610.864
9Alba IuliaAlba10.0610.869
10AlbestiPrahova10.0610.863

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Iernut (Mures) cu un pret minim de 9.89 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.17 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Verifica preturile in orasul tau

Deschide harta →

Date colectate din 1823 benzinarii din Romania. Actualizat 20 octombrie 2026.