Romana · English · Magyar
Preturi
Benzina Motorina GPL
Limba
Romana English Magyar
Activeaza alerte de pret
Light Dark
← Toate articolele

Top 10 orase cu cea mai ieftina benzina — 4 octombrie 2026

Clasament rapid

  • Cel mai ieftin: Jilava — 9.99 lei/L benzina
  • Top 3: Jilava, Adjud, Afumati
  • GPL cel mai ieftin in Jilava: 4.59 lei/L

Jilava preia pozitia de lider de la Arad in clasamentul oraselor cu cea mai ieftina benzina. Nou in top 10: Jilava, Afumati, Alba Iulia, Albesti, Bascov. Diferenta intre primul si ultimul oras din clasament e de doar 0.04 lei/litru — preturile sunt foarte apropiate in aceasta perioada.

Am analizat preturile de la 1.370 de benzinarii din Romania pentru a gasi orasele cu cele mai mici preturi la carburanti. Iata clasamentul actualizat pe 4 octombrie 2026:

#OrasJudetBenzina 95 (min)Motorina (min)Nr. statii
1JilavaIlfov9.9910.914
2AdjudVrancea10.0310.944
3AfumatiIlfov10.0310.914
4Alba IuliaAlba10.0310.919
5AlbestiPrahova10.0310.913
6AradArad10.0310.8829
7BacauBacau10.0310.9115
8Baia MareMaramures10.0310.9116
9BascovArges10.0310.914
10OradeaBihor10.0310.8829

Cel mai ieftin oras pentru benzina este Jilava (Ilfov) cu un pret minim de 9.99 lei/litru. Diferenta fata de cel mai scump oras din top poate fi de 0.04 lei/litru.

Preturile se modifica zilnic. Pentru preturi actualizate in timp real, foloseste harta interactiva sau verifica preturile minime pe judete.

Verifica preturile in orasul tau

Deschide harta →

Date colectate din 1713 benzinarii din Romania. Actualizat 4 octombrie 2026.